Kineziotaping


kineziotaping

Kineziotaping (kineziologické tejpování) je převratná a velice vyhledávaná technika v regeneraci i rehabilitaci.

Svým velmi šetrným a jemným způsobem - narozdíl od tejpů fixačních - zvyšuje léčebné a ozdravné procesy a prodlužuje uvolňující účinek masáží cíleným zaměřením na problematické partie jak svalového, tak kosterního systému.

Dnešní sportovní svět, včetně rehabilitačních a zdravotně regeneračních technik, se bez kineziotapingu již neobejde.

Kineziotaping vyvinul koncem druhé poloviny dvacátého století v Japonsku lékař Kenzo Kase. Během následujících let se kineziotaping rozšířil do celého světa

Vlastní působení - díky maximalnímu přilnutí tejpu, dochází k nadzvednutí kůže od postiženého místa a tím zvýšení ptůtoku krve, postiž.místo se rychle vyčistí a zregeneruje.

 

Dnes se kineziotaping používá jako:

kineziotaping kineziotaping

  1. Svalová technika. Svalová technika je nalepování elastických pásek s pružností odpovídající lidské kůži, kdy páska zvlní pokožku a tím umožní zvýšený trvalý průtok krve i lymfy. Prodlužuje se tak uvolnění svalů, účinek lymfodrenáží i masáží a aktivují se ozdravné procesy.

 

  1. Ligamentózní technika. Je to technika na stabilizaci jednotlivých vazů, přechodových částí páteře, akupunkturních bodů a trigerpointů.

 

  1. Fasciová technika. Tato technika normalizuje svalové napětí.

 

  1. Lymfatická technika. Lymfatická technika zamezuje opakované tvorbě lymfedémů. Zvýšením průtoku lymfy odvádí toxiny z povrchových tkání.

 

  1. Korekce jizev. Strečováním okrajů nebo místa, jizvy uvolňujeme a odstraňujeme tím jak jizvy přirostlé k podkoží, tak jizvy keloidní.

 

 1. Technika mechanické korekce. Odlehčením zlepšujeme postavení svalů, kloubů a kostí po úraze nebo při sportovním výkonu. Například při tenisu se tejpováním ramenního kloubu dosahuje nebývalé funkčnosti, pohyblivosti a odstranění akutních i chronických bolestí.

 

Uplatnění kineziotapingu

 • při bolestech páteře, kloubů, šlach a svalů
 • při otoku
 • prodlužuje účinky masáže, po celou dobu působení tejpu(1-7dní)
 • vyrovnává nesprávné držení těla
 • stabilizuje uvolněné blokády
 • urychluje regeneraci po úraze
 • zlepšuje průtok krve a lymfy
 • pomáhá při syndromu karpalního tunelu, tenisového lokte
Kouření