Masáže

 

Klasické masáže vycházejí z masáží švédských

Relaxační - regenerační masáž slouží k osvěžení a urychlení odstraňování únavy u zdravých osob. Její další význam je především preventivní, protože přispívá k lepší regeneraci svalového aparátu, brání zkracování svalů a zvyšuje jejich elasticitu. Tím předchází eventuálnímu poškození svalu vlivem jednostranného dlouhodobého zatěžování nebo jeho okamžitého přetížení.

Sportovní masáž má v podstatě stejnou funkci jako masáž relaxační. Dle tréninkové fáze, ve které se sportovec nachází, rozdělujeme na:

  • masáž kondiční
  • masáž pohotovostní
  • masáž v přestávkách mezi výkony
  • masáž odstraňující únavu
  • masáž po cestování

Zdravotní masáž je procedura, která se používá při léčbě poúrazových stavů pohybového aparátu, při akutních i chronických bolestech páteře, kloubů a svalů. V důsledku řeší již vzniklé poškození organismu a je nezbytným doplňkem ostatních rehabilitačních metod.

Nejoblíbenější je reflexní masáž chodidel pohybové soustavy + masáž zad a šíje = 1 hod, které může předcházet rašelinový zábal.

Délka masáže se dá přizpůsobit požadavkům, většinou se odvíjí individuálně podle problému, potřebám nebo přáním zákazníka.

 

Masáže mají několik pozitivních účinků na Vaše tělo např.:

Biochemický účinek - uvolnění vlásečnic což znamená, že dojde k prokrvení tkáně. Při masáži je zároveň zapojen lymfatický systém, kdy se odplavují nečistoty z těla.

Reflexní účinek - ovládá příčně pruhované svalstvo přes centrální nervovou soustavu.

Účinek stimulující - dochází ke zklidění napětí a uvolnění.
Kouření